Improskład-Szymon Jachimek i Wojciech Tremiszewski

To luźna rozrywkowa formacja Wojciecha Tremiszewskiego i Szymona Jachimka, znanych z nieistniejącego już Kabaretu Limo, specjalizująca się w improwizacji komediowej.

Improwizacje nawiązują do znanego amerykańskiego programu „Whose line is it anyway?” oraz jego polskiej wersji „I kto to mówi?”, emitowanej na antenie TVP2, w której zresztą obaj panowie brali udział. Wojciech Tremiszewski wciela się także w rolę Warrena w „Spadkobiercach”, improwizowanym serialu stworzonym przez Dariusza Kamysa z Kabaretu Hrabi.

Wykonują absolutnie improwizowane, zmyślone na poczekaniu, stworzone na oczach widza show kabaretowe. W stworzeniu ich niezbędny jest czynny udział widzów, których pomysły tworzą szkielet improwizowanego scenariusza - zadają pytania o miejsce akcji, o postaci, o konflikty, które mają rozjątrzać, itp. Proszę sobie wyobrazić - jeden widz powie, że akcja się dzieje w garderobie modelek, inny zechce oglądać tam Osiłka i Złotą Rybkę, ktoś inny z widowni podrzuci, że Złota Rybka jest złośliwą alkoholiczką, a Osiłek przechodzi przemianę duchową - zadaniem Improskłądu jest wziąć te sugestie od publiki i zbudować na ich podstawie scenkę kabaretową lub nawet całe przedstawienie. Wszystko to powoduje, że każdy występ jest niepowtarzalny, a jego przebieg zawsze nawiązuje do miejsca/tematyki/branży/imprezy, podczas której się odbywa. Możemy swobodnie wdrażać w treść szczegóły dotyczące branży czy okoliczności spotkania.

Improwizowany show kabaretowy Improskłądu może przybierać krótkie formy skeczowe - tak zwane gry impro. Każda z takich gier rządzi się swoimi impro regułami - np. Alfabet, w którym każde kolejne zdanie musi rozpoczynać się od kolejnej litery alfabetu, YYY, w którym widzowie mogą podpowiadać aktorom kwestie, których ci zapomnieli, Randka w Ciemno, w której widzowie nadają uczestnikom programu postaci - zadaniem wybierającej pani jest odgadnąć, kto kogo gra. Takich gier jest mnóstwo. Każda jest nieco inna. Reguły każdej z nich są widowni tłumaczone przed zagraniem. Oczywiście istnieje możliwość stworzenia szczególnej formuły improwizacyjnej dla szczególnego widza. Dla policjantów - Opowieści z Posterunku, dla księgowych - Romans przy Biurku wśród Cyfr, dla informatyków - dramat psychologiczny Życie na Kablu.

Do składu podstowego dobierani są jeszcze od dwóch do trzech improwizatorów i pianista.
Czas trwania każdego występu to od  40 do 70 minut.

Polecamy występ kabaretowy Improskładu, na imprezy otwarte i firmowe.

Polecamy również warsztaty z improwaizacji kabaretowej jako doskonała forma integracji i rozrywki- zobacz/kliknij.

Napisz lub zadzwoń:
biuro@impresariusz.pl
tel. 791 555 276